Özgeçmiş.

"Varoluş tehdit altındaysa, problemleri çözmek için, yaratımın ve tasarımın gücüne güveniyorum"

We love what we do!

İç Mimar, Tasarım Yöneticisi

Bilkent Üniversitesi, İç Mimarlık ve Çevresel Tasarım Bölümü’ nden mezun olduktan sonra, İstanbul Bilgi Üniversitesi Tasarım Kültürü & Yönetimi Programı’na katıldı.

2000 yılında amatör tasarım grubu ProjeTasarlaT|R kurulmasına ve sergi düzenlemesine önayak oldu. 2005–2007 1. İstanbul Tasarım Haftası proje yöneticisi olarak  birçok marka için yaratıcı projeler hazırladı.

İç mimarlık, tasarım yönetimi ve markalaşma alanlarında on sekiz yıl deneyim kazandı. 3E adını verdiği, ekonomi, ekoloji ve etik konularına önem veren tasarımcı, 2015 yılında Türk Patent Enstitüsü tarafından tescillenen ürün ve marka GOM’ u yarattı.

GOM, eğitim teknolojileri alanında, tasarım eğitimi ve oyunlaştırma üzerine düşünen, yerli üretim & tasarım, kağıt modüllerden oluşan bir eğitim aracıdır.

GOM-YAP ise disiplinler arası farklı eğitim içeriklerine sahip atölyedir.

Yaratıcı Kadın Girişimci

2017 yılında ITÜ Çekirdek Ön Kuluçka Merkezine kabul edildi. Sosyal etki alanında 2017 IF tasarım kılavuzunda yer almaya hak kazandı.

İsveç Bilim & Teknoloji Müzesi’ nde, Matematik & Sanat Konferansı Bridges 2018 için yazdığı makale akabinde matematik profesörleri ve çocuklar ile atölyeler gerçekleştirdi. 

GOM, 2017 yılında Design Turkey “üstün tasarım” ve 2018’de Çin Sanat Akademisi “Design Intelligence” ödüllerini; Gizem ise 2018’de Facebook ve Vogue Türkiye “ yaratıcı kadın girişimci” ödülünü aldı.

GOM, 2019 Unesco Yaratıcı Şehirler kapsamında, Graz’da sergilenen World Wide Things Koleksiyonunda yer aldı.

Üniversite, kurum ve okullarda yaratma cesareti & tasarım kültürü konularında seminerler verip, atölyeler  düzenlemeye, manifold.press mecrasında yazı yazmaya, girişimcilik ekosistemine katkı sağlamak adına mentorluk ve danışmanlık yapmaya devam etmekte. 

İletişim.

Tanışmak ve iletişime geçmek için formu doldurabilirsiniz.