GOM, 2015 yılından bu yana, eğitim teknolojileri alanında çalışan, oyun ve oyuncak tasarım markasıdır. Oyuncak olarak tasarlanmış ancak eğitim seti olarak STEAM eğitiminde, okullar tarafından matematik ve tasarım öğreniminde kullanılmaktadır.

GOM, 3 boyutlu kütleler yapmaya olanak sağlayan organik kağıt modüllerden oluşan bir makettir. Açılımı Geometrik Obje Maketi’ dir. Tasarım mesleği geometri ile çok yakın ilişkidedir. GOM, tasarım öğretisini çocuklara anlatabilmek için önce geometri bilmeleri gerekliliğine inandığı için disiplinler arası bir eğitim içeriği ile hizmet vermektedir.

BAŞARILARIMIZ

2015 senesinde Türk Patent Enstitüsünden tasarım ve marka tescilleri alındı.
2016 senesinde İstanbul Modern Müzesi Mağazasında ürün olarak satışı başladı.
2016 senesinde İTÜ Çekirdek Ön Kuluçka Merkezine kabul edildi.
2017 T.C. Ekonomi Bakanlığı Türkiye İhracatçılar Meclisi‘nin organize ettiği, Design Turkey Üstün Tasarım Ödülünü aldı.
2018 Mart ayında VKV Koç Özel Okulları matematik dersi aracı olarak müfredatına dahil etti.
2018 Mayıs Çin Sanat Akademisi tarafından, 7000 enternasyonel ürün içerisinden, DIA (Design İntelligence Award) ödülleri kapsamında, Design Yiwu kategorisinde 2.’lik ödülü aldı.
2018 Temmuz ayında matematik & sanat konusunda yazdığım makalenin akademik kabulu sonrasında İsveç Stockholm’de düzenlenecek konferansta matematik ve sanat profesörleri ile atölye gerçekleştirdik.
2018 Eylül ayında Facebook & Vogue #shemeansbusiness ödülü ile yaratıcı kadın girişimci ödülü ile Londra da bir günlük eğitim hakkı kazandım.
2019 Mart ayında Birleşmiş Milletler Unesco Tasarım Şehirleri projesi kapsamında GOM sürdürülebilirlik hedeflerine yakınlığı ile İstanbul Design Summit kapsamında, hem konferansta konuşmacı hem de sürdürülebilir tasarım politika belirleyiciler arasında yer aldı.
2019 Temmuz ayında Avusturya nın Graz şehrinde, World Wide Things sergisinde, GOM İstanbul ürünleri arasında sergilenmeye layık bulundu.
2020 Dubai, Ankara ve Londra da GOM’un paydaşları oluşmaya başladı.